Agenturní zaměstnání - jak to funguje, na co máte právo a na co si dát pozor

15.08.2017
Agenturní zaměstnávání patří mezi stále rozšířenější způsoby, jak pracovat – ať už na kratší čas nebo i dlouhodobě. Je to zcela standardní způsob pracovního poměru a není potřeba z něj mít obavy. Určitě se vám ale vyplatí seznámit se se zákony, které vás ochraňují, a vědět, na co máte jako agenturní zaměstnanec právo. 
Co je to agenturní zaměstnání?

Klasický pracovní vztah tvoří dvě strany: zaměstnavatel a zaměstnanec. V případě agenturního zaměstnávání se přidává ještě strana třetí, pracovní agentura, která vystupuje jako prostředník. Agenturní zaměstnanec podepisuje pracovní smlouvu přímo s agenturou, své úkoly pak ale plní ve firmě, která s agenturou spolupracuje. A jakou roli hraje agentura během náboru? Pro firmy hledá vhodné kandidáty a zajišťuje související administrativu, zájemcům o práci pak pomáhá se získáním vhodného uplatnění a poskytuje jim užitečné rady.

Proč si firmy najímají agentury a agenturní zaměstnance?

Agenturní zaměstnávání je mezi firmami oblíbené, protože jim dává flexibilitu při náboru a řízení lidí. Umožňuje jim rychle najít zaměstnance i ušetřit čas a prostředky tím, že výběrové řízení svěří třetí straně. Využívají ho obvykle společnosti, které mají velkou sezónnost nebo nepravidelné zakázky a potřebují operativně nabírat různé počty lidí, dále pak firmy, které hledají brigádníky, pomocnou sílu na sezónní práce, nebo třeba záskok za mateřskou dovolenou.

Jaké má agenturní zaměstnávání výhody pro zaměstnance?

Agenturní zaměstnání je dobrým startem pro mladé lidi, protože jim umožňuje získat praxi a poté snadněji přestoupit do kmenového stavu firmy. Díky častým nabídkám práce na zkrácený úvazek vyhovuje i těm, kdo nemohou pracovat po celou pracovní dobu, a v neposlední řadě dává lidem ve ztížené situaci, například maminkám po mateřské, příležitost snáze naskočit do pracovního procesu.

Jaký je rozdíl mezi kmenovým a agenturním zaměstnancem?

Jako agenturní pracovník většinou zůstáváte ve firmě jen na dočasnou dobu, to ovšem neznamená, že by na vás zákoník pohlížel jinak než na kmenové zaměstnance. Máte nárok na stejnou ochranu, vaše pracovní a mzdové podmínky musí být shodné a jste stejně jako všichni ostatní součástí důchodového i nemocenského systému. Rozdíl spočívá jen v tom, že za vás příslušné odvody řeší agentura práce. Nemusíte se ale bát, že by to nějak ovlivnilo váš budoucí důchod; veškeré odvedené příspěvky na zdravotní a sociální pojištění se vám do něj normálně započítávají.

Co musí splňovat správná agentura práce?

Každá personální agentura musí mít povolení od ministerstva práce a sociálních věcí. To si můžete snadno ověřit přímo na jejich webu. Jestliže se chcete vyhnout nepříjemným překvapením, dívejte se hlavně po agenturách, které jsou součástí profesních organizací jako např. Asociace poskytovatelů personálních služeb nebo Asociace pracovních agentur. Ty své členy kromě sledování zákonů zavazují i k dodržování etického kodexu.

Jak poznám férovou agenturu práce?

Nejjasnějším ukazatelem je určitě chování jejích zaměstnanců. Měli by vám být pravidelně k dispozici, ať už v případě řešení nějakých problémů, nebo když se chcete na něco zeptat. Existují ale i možnosti, jak si agenturu „proklepnout“, ještě než vstoupíte do jejích dveří. Velmi dobrým vodítkem jsou reference od známých a přátel. Vyptejte se jich na jejich dojmy a nechte si doporučit agenturu, se kterou měli dobré zkušenosti. Prozkoumejte také internet. Některé agentury mají profil na sociálních sítích jako je LinkedIn, Facebook nebo Twitter a právě ty mohou být zajímavým zdrojem informací i referencí. Žádné významnější agentuře by určitě neměly chybět webové stránky, prověřte si, zda na nich uvádí základní informace o své činnosti, kontakty a také aktuální nabídku volných pozic. Pokud něco důležitého schází nebo stránky působí dojmem, že na ně nikdo nesáhl, jak je rok dlouhý, jděte raději o dům dál.

Co nesmí férová agentura práce nikdy dělat?

Agentur je na trhu mnoho, ale zdaleka ne všechny hrají fair play. Jak poznat, jestli jste se zrovna vy neocitli ve špatných rukou? Pracovní smlouva s agenturou musí být vždy uzavřena písemně a splňovat všechny povinné náležitosti standardního pracovního kontraktu. V žádném případě se nesmí jednat pouze o dohodu o provedení práce. Dále je agentura povinna vydat vám při každém měsíčním vyúčtování mzdy výplatní pásku, a pokud tak nečiní, porušuje hrubým způsobem zákoník práce. Mzdě, kterou máte ve smlouvě, musí odpovídat mzda na vaší výplatní pásce. Nikdy se nenechte nalákat na vyplácení peněz bokem (třeba formou cestovních náhrad, diet nebo dokonce přímo na ruku). Jestliže po vás žádá peníze za zápis do databáze, zprostředkování zaměstnání nebo si chce dokonce nárokovat část vaší mzdy, vezměte rychle nohy na ramena. Takové jednání je nejen nemorální, ale zákon ho výslovně zakazuje.