Randstad With Heart v ČR: první rok nového dobrovolnického programu

 
V roce 2019 spustil Randstad celosvětový program Randstad with Heart, který umožňuje všem zaměstnancům využít osm placených pracovních hodin na libovolné dobrovolnické aktivity. Zaměstnanci Randstadu v České republice uvítali program s nadšením a dohromady zatím strávili více než 185 hodin pracovního času na 13 různých dobrovolnických projektech. Nejčastěji se zapojovali do charitativních akcí spojených s pomocí dětem, seniorům a zvířatům.
  
Program Randstad with Heart dobrovolníkům umožňuje nejen nabídnout peněžní či hmotnou podporu potřebným, ale přímo se do pomoci aktivně zapojit v rámci své běžné pracovní doby. Zaměstnanci ze všech poboček Randstadu si tak mohli vybrat jakoukoliv aktivitu, která je jim blízká, a doslova sami přiložit ruku k dílu. A jejich volba byla opravdu pestrá. 

 

Šťastné venčení a spousta pamlsků

Někteří zaměstnanci se rozhodli zapojit do venčení pejsků z útulků a úklidu zvířecích kotců. Jedna z dobrovolnic, Viktoria Jurková z pražské pobočky Randstadu, si svůj den pro charitu doslova užila. Sama je majitelkou psů a velmi uvítala příležitost pomoci i čtyřnohým kamarádům, kteří svůj šťastný domov zatím nenašli.

„Programu Randstad with Heart fandím. Je na něm krásně vidět, jak můžeme pomoci ostatním, když se naše síly navzájem spojí. Krůček po krůčku, ruka k ruce, Randstaďák k Randstaďákovi a společně dosáhneme obdivuhodných výsledků,“ říká Viktoria a dodává: „Moc se mi také líbí, že Randstad zaměstnancům umožňuje aktivní zapojení. Mnohdy ostatní nepotřebují tolik naše peníze, ale hlavně čas a pozornost, kterou jim můžeme dát jen tím, že jim budeme nablízku.“

S tím souhlasí i její kolegyně, manažerka pobočky v Ústí nad Labem, Alena Zahrádková, které se práce v útulku zalíbila natolik, že se ho poté rozhodla navštívit i ve svém volném čase: „Jako velká milovnice zvířat oceňuji hlavně to, že mi firma dává možnost pomáhat nejen lidem, ale i zvířatům, a to navíc v pracovní době.“ 

Se seniory za mlsnou stopou

Patrik Gřešíček a Aneta Nováková z ostravské pobočky Randstadu se spolu s dalšími spolupracovníky rozhodli svou návštěvou potěšit seniory v Domově Korýtko. Vypravili se s nimi na výlet po okolí, který zakončili návštěvou zmrzlinového stánku a společným povídáním při konzumaci ledové dobroty. I při druhé návštěvě se drželi sladkého tématu a vyrazili na exkurzi do Marlenky, kde společně poodhalili tajemství výroby oblíbených dortů.

„Bylo fajn vidět nadšení v očích seniorů a jejich zvídavost během exkurze. Kladli spoustu zajímavých otázek ohledně výroby,“ říká Aneta a Patrik ji doplňuje: „Přestože tento typ pomoci může někdy být i poměrně psychicky náročný, já jsem si odnesl mnoho silných zážitků a dojmů. Těšilo mě sledovat, jakou měli senioři radost z toho, že si mohou popovídat s někým novým, kdo se o ně zajímá.“

Udělali jsme radost dětem i sobě

Mnoho dobrovolníku se vypravilo do dětských lázní, nemocnic nebo domovů, kde s jejich malými obyvateli podnikli různé zábavné aktivity a tvořivé hry. Nezalekli se ovšem ani náročnější práce a rádi nabídli svou pomoc při čištění zahrady nebo hřiště. To si pochvalovala Katarína Bartošová, manažerka pražské pobočky Randstad: „Je určitě dobře čas od času vstát z kanceláře, fyzicky si zamakat a hlavně strávit čas s těmi, kdo to nejvíce potřebují. Uvědomíte si, jak moc je důležité vážit si toho, co máte, a že pravé hodnoty spočívají v rodině, zdraví - v tom, co člověk nevyčíslí.“

Nechyběly ani dárky, ať už praktické, nebo ty určené pro radost dětem. Do druhé kategorie patřilo určitě nové akvárium pro rybičky. „Holčička, která viděla nové akvárko, se z něj moc těšila a mě zase velmi těšil pohled na ni. Také hrabání listí vykouzlilo úsměvy, a to hlavně na tváři paní vrchní sestry,“ směje se Katarína. 

Hmotné dary se ovšem zdaleka neomezovaly jen na pomoc těm nejmenším. Velkou radost měla třeba i paní Edita z domova pro seniory Senecura, které zaměstnanci Randstadu věnovali invalidní vozík.

Možnost „utéct“ na chvíli z kanceláře a vyzkoušet si úplně jinou práci ocenil i Stanislav Brezula, manažer pražské pobočky. Svůj den strávil úklidem dobročinných obchodů Sue Ryder, které financují péči o seniory. „Byla to vlastně příjemná změna a také skvělá možnost, jak s kolegy aktivně prožít den a společně vykonat něco prospěšného. Odcházel jsem s dobrým pocitem ze sebe i celého týmu,“ říká Stanislav.

Nejsme v tom sami

Do podpory programu Randstad with Heart se zapojili nejen zaměstnanci, ale také klienti Randstadu. Právě díky jejich pomoci jsme mohli během naší návštěvy obdarovat zvířátka v útulcích kvalitním krmivem nebo poskytnout zařízením, která pečují o děti bez rodiny, velikou zásobu plen. 

< vrátit se na předchozí stránku

Komentáře

Zatím bez komentářů.

napište komentář

  1.  
vložte váš komentář