pokusy o podvod a zneužití naší značky

Rádi bychom vás upozornili na podvodné praktiky neznámých osob, které nejsou nijak spojené se skupinou Randstad, ale předstírají, že reprezentují naši společnost. Bez našeho svolení vystupují jako konzultanti společnosti Randstad a nabízejí lidem „zajímavé pracovní pozice”, které jsou zcela fiktivní nebo okopírované z naší reálné nabídky. K jejich oslovení využívají sociální média a telefon. Zprávy nepřicházejí z českého čísla, ale většinou z čísel s mezinárodní předvolbou Malajsie, Hongkong a Thajsko.

V případě, že obdržíte zprávu podobného znění jako následující text, v žádném případě na ni nereagujte:

Dobrý den, jsem manažer náborové společnosti randstad,teď nabíráme spoustu online kancelářských pozic Měsíční plat na plný úvazek může vydělat 45 000-60 000 a denní plat na částečný úvazek může vydělat 1 500 Práce 1-2 hodiny denně, volitelný volný čas na dokončení K provozu potřebujete pouze telefon nebo počítač,nemá vliv na pravidelnou práci Vyžaduje věk 18 let,žádné chatování Pokud máte zájem,můžete přidat uvaděče pro více informací Whatsapp přidání odkaz: https://wa.me/420737377769 Whatsapp číslo:+420737377769

Dotyčné osoby žádají své „potenciální oběti“, aby jim poskytly všechny možné osobní informace a údaje a provedly platbu (platby). Rádi bychom v této souvislosti zdůraznili, že žádná ze značek Randstad nikdy nepožaduje platby ani sdílení údajů z platební karty.

Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele a celou záležitost aktuálně řešíme s Policií České republiky. Pachatel oslovuje náhodně vybrané kontakty, ze strany společnosti Randstad nedošlo k žádnému úniku osobních údajů. 

Pokud zaznamenáte zneužití značek skupiny Randstad Group nebo jakékoliv pokusy o podvod, kontaktujte nás, prosím, co nejdříve prostřednictvím e-mailové adresy: randstad@randstad.cz