jak získat kvalitní a talentované zaměstnance?

Employer Brand Research je unikátní nezávislý průzkum, který probíhá ve 32 zemích světa a přináší zajímavý vhled do toho, co zaměstnance nejvíce motivuje a co je pro ně důležité při výběru zaměstnavatele. V roce 2020 jsme v Česku uskutečnili již 3. ročník průzkumu.

o průzkumu

Randstad Award

Zajímá vás, proč lidé u některých zaměstnavatelů rádi zůstávají a od jiných rychle odcházejí? Chcete znát recept na to, jak do vaší firmy přilákat ty nejlepší talenty? Odpovědi na tyto otázky přináší náš průzkum zaměstnaneckých preferencí Employer Brand Research.

Na základě jeho výsledků udělujeme cenu Randstad Award těm nejatraktivnějším zaměstnavatelům. Podívejte se, kdo získal ocenění v roce 2020.

co je značka zaměstnavatele?

Značka zaměstnavatele představuje reputaci vaší firmy, to, jak vás vnímají vaši  zaměstnanci, potenciální kandidáti i další stakeholders. Značku zaměstnavatele tvoří hodnoty společnosti, její kultura a pracovní prostředí. Pokud je silná, znamená to, že máte dobrou pověst a stáváte se tak v očích kandidátů atraktivním zaměstnavatelem.

Budování značky zaměstnavatele je nikdy nekončícím procesem, ale úsilí, které do něj vložíte, se vám mnohonásobně vrátí. Spokojenější zaměstnanci, dobrá pověst firmy, to vše jsou důležité faktory, které vám pomohou získat přístup k nejlepším talentům na trhu.

proč na značce zaměstnavatele záleží?

Společnosti, které mají dobrou pověst, dostávají dvakrát tolik žádostí o práci, než firmy se špatnou reputací. 50 % kandidátů by pro společnost se špatnou reputací nepracovalo ani kdyby nabízela lepší finanční ohodnocení.

jak vybudovat silnou značku zaměstnavatele?

Abyste se mohli stát vyhledáváným zaměstnavatelem, potřebujete vědět, co doopravdy chtějí lidé, které byste rádi zaměstnali a přesvědčit je, že jim to můžete nabídnout.

V Randstadu pravidelně provádíme nezávislý výzkum toho, co lidi nejvíce přitahuje ke konkrétní společnosti. Randstad Employer Brand Research tak přináší cenné informace o tom, čeho si lidé na zaměstnavateli nejvíce cení.

více o průzkumu značky zaměstnavatele

kdo jsou nejatraktivnější zaměstnavatelé v roce 2020?

zobrazit výsledky