Randstad tvoří historii personalistiky

společnost, randstad, randstad v ČR

Randstad v ČR

Cesta Randstadu v České republice začala v roce 2008. Vstoupili jsme na trh převzetím lokální agentury a na jejích základech začali budovat značku Randstad, která už v té době měla velmi silné postavení ve světě. Z původní hrstky pracovníků se náš tým postupně rozšířil na 180 zaměstnanců, kteří nyní pracují v 9 samostatných pobočkách a 15 inhouse řešeních v sídlech klientů.

historie, společnost, historie randstad
historie, společnost, historie randstad

historie Randstad ve světě

Příběh naší společnosti začal v roce 1960 v Holandsku, jak jinak, než na kole. To v té době spolu se dvěma studentskými pokoji a 500 guldeny tvořilo celý svět Randstadu.

Student Frits Goldschmeding a jeho kamarád Ger Daleboudt nedisponovali do začátku velkým kapitálem, o to větší ale byly jejich plány. Věřili, že pracovní trh může fungovat mnohem flexibilněji a tou správnou cestou, jak dosáhnout změn k lepšímu, je práce na dočasný úvazek. A nezůstalo jen u plánování.

Když před více než 60 lety vezli na starém bicyklu mladou sekretářku - prvního doporučeného zaměstnance, jejich prvnímu klientovi, ještě netušili, že právě položili základ společnosti, která se stane jednou z nejuznávanějších a nejvýznamnějších personálních agentur vůbec. Jejich velký sen se jim v průběhu dalších let podařilo změnit ve skutečnost. 

Randstad postupně rozšířil svou působnost do 38 zemí, a stal se největším poskytovatelem personálních služeb na světě. Dnes už naši konzultanti na kole kandidáty nevozí, zůstal v nás ale stále stejný elán a odhodlání jako tenkrát. Stále jsme tu pro vás, připraveni podat pomocnou ruku a najít řešení i tam, kde zdánlivě žádné není.

Historie Randstadu

jsme globální jednička

V roce 2020 jsme pomohli více než 2 milionům lidí najít smysluplnou práci u některého z našich 236,100 klientů po celém světě. Jsme aktivní ve 38 zemích světa a máme 34,680 vlastních zaměstnanců, kteří nám pomáhají uskutečňovat náš hlavní cíl: pozitivně ovlivňovat pracovní život a kariéru lidí po celém světě. V roce 2020 Randstad vygeneroval příjmy v hodnotě 20.7 miliard eur a od listopadu 2018 je největším poskytovatelem HR služeb na světě.