o společnosti Brose CZ

ve světě a v České republice

Brose je celosvětově čtvrtou největší rodinnou firmou působící v automobilovém průmyslu. V 62 závodech ve 23 zemích světa zaměstnává více než 26 000 zaměstnanců.

Historie Brose v České republice se začala psát v roce 2003. Nyní má v tuzemsku dva výrobní závody, které se nachází v Kopřivnici a v Rožnově pod Radhoštěm. V Kopřivnici je výrobní program zaměřen na sedadlové systémy (včetně jejich vývoje), elektromotory EBS, ventilátory topení a klimatizace osobních automobilů. V Rožnově pod Radhoštěm pak na výrobu a vývoj uzamykacích systémů. S přibližně 3 100 zaměstnanci ve výrobě, vývoji a administrativě je největším výrobním závodem skupiny Brose.

Každé druhé nové auto na světě je vybaveno minimálně jedním produktem Brose. Hlavní kompetencí společnosti je spojení mechanických, elektrických a elektronických systémů a její odbornost v mechatronice zvyšuje pohodlí, bezpečnosti a výkonnost vozidel.

Brose CZ vyrábí a vyvíjí automobilové komponenty pro nejznámější automobilové značky a má více než 80 zákazníků mezi automobilovými výrobci a více než 30 zákazníků mezi subdodavateli.

Společnost je držitelem ocenění Podnik podporující zdraví III. stupně a jako jedna ze 17 společností v České republice získala také mezinárodní certifikaci Top Employer.