nabízené pozice v Mondelēz Lovosice

o Mondelēz Lovosice

Výrobní závod v Lovosicích patří k nejstarším závodům společnosti Mondelēz International v České republice. Jeho historie sahá až do roku 1806, kdy byla německým průmyslníkem Augustinem Tschinkelem  založena původní továrna v Chřibské vyrábějící kávovou náhražku. Do Lovosic se výroba přesunula v roce 1854 a v roce 1927 pak továrna získala své jméno Deli. Od té doby zde nepřetržitě funguje výroba cukrovinek. V roce 2013 se závod stal součástí sušenkové divize společnosti Mondelēz International.

V současné době pracuje ve výrobním závodě v Lovosicích více než 350 zaměstnanců. Na 4 sušenkových a jedné oplatkové lince se za měsíc vyrobí přibližně 2,5 tisíce tun výrobků, které ze závodu denně vyváží 8 kamionů. Produkty se vyváží do 15 zemí nejen po Evropě, ale i mimo ni – např. do Spojených arabských emirátů, Libanonu či Austrálie.

Závod je certifikován na normy FSSC 22000 a IFS Food upravující oblast bezpečnosti potravin a kvality výrobku. Dále je držitělem certifikátů UTZ a RSPO týkající se zodpovědného a udržitelného nakládání s kakaem a palmovým olejem.

Mezi nejznámější výrobky patří produktová řada sušenek Belvita, v České republice známá pod názvem Bebe Dobré ráno, dále pak oplatky Miňonky, Tatranky, Horalky nebo produktová řada Zlaté.