Zlín, 23. 5. 2016 - Java developeři s praxí jsou dnes na trhu práce mimořádně horkým zbožím. Z technických škol přitom každý rok vycházejí čerství absolventi, kteří se snaží najít své pracovní uplatnění, ale právě tolik žádané praktické zkušenosti jim chybí. Randstad proto ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně připravil pro studenty informatiky mimořádný semestrální kurs programovacího jazyka JAVA, Randstad Java Academy, který právě úspěšně zakončili první absolventi.

 

Kurz trénoval praktické dovednosti a představil trendy

Kurz Randstad Java Academy proběhl v rámci standardního výukového programu Fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně a otevřel tak studentům unikátnímožnost zdokonalit praktické znalosti programovacího jazyka Java a seznámit se s nejnovějšími trendy Java EE zcela zdarma.

Výuka probíhala pod vedením špičkového lektora a byla postavena tak, aby její účastníci získali co nejvíce praktických zkušeností. Právě ty jsou spolu s certifikátem, který počátkem týdne obdrželi první absolventi, cennou vstupenkou do světa práce a přináší mladým informatikům šanci na získání zajímavého zaměstnání i vyššího platu.

O tom, že se cíl kurzu podařilo naplnit, svědčí zejména kladné ohlasy jeho absolventů. Čtyřiadvacetiletý Jakub si pochvaloval přístup lektora i obsah výuky: „Líbí se mi hodně pro jiný náhled, než jsem zvyklý ze školy. Oceňuji, že lektor se v dané oblasti vyzná a je profesionál.“ 

Jeho o rok starší spolužák Roman si pochvaloval zejména praktickou stránku a možnosti, které mu absolvování Randstad Java Academy otevírá do budoucna. „Do kurzu jsem se přihlásil, protože jsem si chtěl doplnit něco relevantního do CV. A musím říct, že mě školení mile překvapilo a obohatilo o informace, které jsem dosud vůbec neznal. Takže jsem nakonec velmi spokojen a znám něco praktického a do budoucna využitelného.“

 

O společnosti Randstad:

Společnost Randstad je druhým největším poskytovatelem personálně - poradenských služeb na světě. Má zastoupení ve 39 zemích, kde v 5752 pobočkách pracuje 32 280 zaměstnanců. Portfolio služeb Randstad zahrnuje klasické agenturní zaměstnávání, vyhledávání zaměstnanců na stálé pracovní úvazky, inhouse řešení a služby v oblasti HR.

Randstad patří mezi top tři hráče na trhu v Nizozemí, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švýcarsku, Velké Británii, Německu, Argentině, Belgii, Lucembursku, Kanadě, Chile, Francii, Řecku, Indii a Mexiku. Významné podíly má rovněž na trzích v Austrálii, Japonsku a Spojených státech. Randstad má v České republice 200 konzultantů a poskytuje služby v oblasti agenturního zaměstnávání, procesního řízení lidských zdrojů a vyhledávání lidí na stálé úvazky klientům prostřednictvím 22 pracovišť. Více informací na www.randstad.cz. 

Pro více informací kontaktujte:

Alžběta Honsová

Marketing & Communication Manager

Tel: +420 602 228 199