Na trhu práce chybí téměř 1000 Java developerů, absolventi většinou nemají praktické znalosti . Randstad ve spolupráci s UTB Zlín spouští tento týden JAVA Akademii pro studenty fakulty informatiky.

Praha, 22. březen 2016 – Včera odstartoval semestrální kurz Randstad Java Academy pro studenty informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, který pro ně připravila a odborně zaštítila personální společnost Randstad. Studenti tak získávají unikátní možnost zdokonalit své znalosti programovacího jazyka JAVA a seznámit se s nejnovějšími trendy JAVA EE, a to jako součást univerzitního studia.

Pratické znalosti zlepší uplatnění absolventů

„Na trhu nyní chybí přibližně 1000 JAVA developerů, firmy navíc často očekávají, že kandidáti budou již mít s JAVA praktickou zkušenost. To ale není případ většiny absolventů vysokých škol, kteří se tak zbytečně připravují o šance na zajímavé zaměstnání i vyšší plat,“ vysvětluje Gabriela Hrbáčková, ředitelka divize Professionals společnosti Randstad. Podle ní zaměstnavatelé i u absolventů chtějí, aby se mohli prokázat alespoň bakalářskou či diplomovou prací na téma JAVA a nějakou praktickou ukázkou.

„Není nutné mít za sebou velké portfolio prací, ale minimálním požadavkem bývá alespoň stáž s využitím programovacího jazyka JAVA nebo školní projekt. Přesto velké množství absolventů ani jedno z těchto kritérií nesplňuje, což je škoda. Proto jsme se rozhodli připravit pilotní projekt spolu s Univerzitou Tomáše Bati, navrhli obsah kurzu a zajistili špičkového lektora, ale především jej začlenili do standardního výukového programu univerzity. Studenti tak mají možnost zdarma získat praktické znalosti programování. Z naší zkušenosti víme, že už to může mít jednoznačně pozitivní dopad na jejich budoucí pracovní uplatnění,“ dodává Gabriela Hrbáčková.

Podle proděkana Jiřího Vojtěška Univerzita tuto možnost pro své studenty jednoznačně vítá: „Studenti informatických oborů absolvovali během studia základní kurz programování v jazyce JAVA, volitelný kurz představuje potřebnou nadstavbu v programování JAVA. Věříme, že tuto nabídku studenti využijí a získají tak dobrý start do profesního života,“ říká doc. Ing. Jiří Vojtěšek, Ph.D., Proděkan pro bakalářské a magisterské studium.

O společnosti Randstad:

Společnost Randstad je druhým největším poskytovatelem personálně - poradenských služeb na světě. Má zastoupení ve 39 zemích, kde v 5752 pobočkách pracuje 32 280 zaměstnanců. Portfolio služeb Randstad zahrnuje klasické agenturní zaměstnávání, vyhledávání zaměstnanců na stálé pracovní úvazky, inhouse řešení a služby v oblasti HR.

Randstad patří mezi top tři hráče na trhu v Nizozemí, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švýcarsku, Velké Británii, Německu, Argentině, Belgii, Lucembursku, Kanadě, Chile, Francii, Řecku, Indii a Mexiku. Významné podíly má rovněž na trzích v Austrálii, Japonsku a Spojených státech. Randstad má v České republice 200 konzultantů a poskytuje služby v oblasti agenturního zaměstnávání, procesního řízení lidských zdrojů a vyhledávání lidí na stálé úvazky klientům prostřednictvím 22 pracovišť. Více informací na www.randstad.cz. 

Pro více informací kontaktujte:

Alžběta Honsová

Marketing & Communication Manager

Tel: +420 602 228 199