Praha, 6. února 2017 - Asociace ABSL podepsala smlouvu o spolupráci se strategickými partnery pro období 2017-2018. Cílem partnerství se společnostmi JLL, Randstad a Deloitte je rozvoj sektoru podnikových služeb v České republice a podpora všech členů ABSL. JLL bude v tomto duchu poskytovat poradenství v oblasti kancelářských prostor a realit, Randstad na poli lidských zdrojů a recruitmentu a Deloitte v oboru obchodních konzultací a procesů.

 

Sektor služeb čekají výzvy, partnerství nabízí řešení

„Sektor podnikových služeb v České republice dynamicky roste a naším úkolem je zajistit ty nejlepší podmínky pro společnosti, které v něm podnikají,“ uvedl Jonathan Appleton, ředitel ABSL, a dodal: „Novým investorům, kteří přicházejí do České republiky s cílem založit a provozovat zde své centrum služeb, poskytujeme odborné poradenství o možnostech místního realitního trhu, dostupnosti a kvalifikaci lidských zdrojů a v oblasti legislativních a procesních otázek. Naše členy pak plně podporujeme v jejich růstu, ať už jde o personální otázky, vzdělávání, kultivaci pracovního prostředí anebo optimalizaci procesů a technologie. Naši strategičtí partneři nám umožní tuto podporu vykonávat na špičkové úrovni.“

Růst podnikových služeb je velmi rychlý a celý sektor se musí vyrovnávat s celou řadou výzev a hrozeb. Ať už jde o nedostatečnou flexibilitu trhu práce, složitý proces náboru cizinců, vysoké odvody za zaměstnance, nedostatečnou přípravu absolventů vysokých škol na profesní praxi anebo nedostatek prémiových kancelářských prostor v regionech mimo Prahu a Brno, noví strategičtí partneři chtějí ve spolupráci s ABSL nabídnou jejich řešení a umožnit segmentu hladkou expanzi.

„V následujícím období bychom rádi pokračovali ve vzájemné spolupráci při výzkumu potřeb zaměstnanců sektoru a spolu s radnicemi velkých českých měst připravili materiály propagující dané lokality a informující případné zájemce o zřízení center podnikových služeb v těchto městech o místních podmínkách. Vzhledem k rychlému rozvoji sektoru bychom také rádi pomáhali jednotlivým členům ABSL v oblasti, kde jsme odborníky - s vytvářením moderního a kvalitního pracovního prostředí a zajišťováním vhodných prostor pro jejich činnost,“ uvedl Petr Kareš, ředitel JLL.

 

Randstad zajistí nábor pracovníků do podnikových služeb

Segment podnikových služeb stojí na lidech. V současnosti jich v tomto oboru v České republice působí 75 tisíc a do roku 2020 má dalších minimálně 25 tisíc přibýt. Při současné nízké nezaměstnanosti si začínají firmy v oblasti lidských zdrojů silně konkurovat.

Nový strategický partner pro tuto oblast, mezinárodní společnost Randstad, chce pro segment pomoci zajistit dostatek kvalifikovaných pracovníků, a to například i ze zemí jižní a východní Evropy, kde je v tuto chvíli velká nezaměstnanost a motivace hledat si práci za hranicemi. 

„Jsme velmi hrdí, že jsme se stali HR strategickým partnerem ABSL a máme radost, že její vize rozvoje trhu podnikových služeb zapadá i do naší strategie, kterou chce Randstad ovlivňovat trh práce v ČR,“ uvedla Hana Púllová, ředitelka personální agentury Randstad. „Našim cílem je jednoznačně podpořit členské společnosti v jejich soustavném růstu. Díky našemu mezinárodnímu zázemí a zkušenostem s velkými hráči v tomto oboru chceme a umíme pomoci členským společnostem nejen s hledáním talentů, ale i předávat know-how a sdílet zkušenosti, jak s talenty pracovat a jak si je udržet."

Lidí, ale i firemních procesů se bude týkat i podpora a spolupráce se společností Deloitte:

„Nábor kvalitních pracovníků, jejich udržení ve firmě, optimalizace center podnikových služeb nebo zajištění správné pozice ČR v globálním měřítku z pohledu umístění center, to jsou dnes spolu se schopností reagovat na požadavky mladé generace zásadní témata,“ říká Milan Kulhánek, ředitel oddělení poradenských služeb v Deloitte, a doplňuje: „Naší rolí ve spolupráci s ABSL bude podpora těchto oblastí, které profesionálové z Deloitte zaměření na byznysové, daňové a právní poradenství budou realizovat pomocí řešení, jako jsou například strategické HR, HR analytika nebo automatizace pomocí robotů (Robotics Process Automation).“

 

O ABSL

ABSL (Association of Business Service Leaders in the Czech Republic) je organizace sdružující společnosti působící v segmentu sdílených podnikových služeb. Jde o segment, který v České republice aktuálně zaměstnává 75 000 lidí a generuje 3 % českého HDP.

ABSL vznikla v roce 2013 s cílem podporovat společnosti z oblasti podnikových služeb, sdílet best practises a pomáhat s rozvojem aktivit svých členů i jiných subjektů působících v tomto segmentu. Zároveň ABSL poskytuje podporu zahraničním investorům, kteří chtějí v ČR zřídit svá centra podnikových služeb. Více informací naleznete na www.absl.cz.

 

O společnosti Randstad:

Společnost Randstad je druhým největším poskytovatelem personálně - poradenských služeb na světě. Má zastoupení ve 39 zemích, kde v 5752 pobočkách pracuje 32 280 zaměstnanců. Portfolio služeb Randstad zahrnuje klasické agenturní zaměstnávání, vyhledávání zaměstnanců na stálé pracovní úvazky, inhouse řešení a služby v oblasti HR.

Randstad patří mezi top tři hráče na trhu v Nizozemí, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švýcarsku, Velké Británii, Německu, Argentině, Belgii, Lucembursku, Kanadě, Chile, Francii, Řecku, Indii a Mexiku. Významné podíly má rovněž na trzích v Austrálii, Japonsku a Spojených státech. Randstad má v České republice 200 konzultantů a poskytuje služby v oblasti agenturního zaměstnávání, procesního řízení lidských zdrojů a vyhledávání lidí na stálé úvazky klientům prostřednictvím 22 pracovišť. Více informací na www.randstad.cz.  

Pro více informací kontaktujte:

Alžběta Honsová

Marketing & Communication Manager

Tel: +420 602 228 199