Zkušební doba vše, co o ní potřebujete vědět

Úvodem

Pokud jste získali novou práci, pak vás čeká zkušební doba. Jak dlouhá může být, jaká během ní máte práva, jak podat výpověď ve zkušební době a co se vůbec může během zkušebky odehrát?

náležitosti výpovědi

Účel

Zkušební doba není samoúčelná a slouží vám, stejně jako zaměstnavateli. Vy i firma si během ní můžete proklepnout jeden druhého a zjistit, zda váš pracovní „svazek“ byl šťastnou volbou. Výhodou je, že když zjistíte, že vám to v nové práci moc neklape, můžete se během zkušebky sebrat a jednoduše odejít. Rozhodnutí o ukončení pracovního poměru ve zkušební době ale musíte sepsat a předat ho osobně, elektronicky nebo poštou.

Délka

U běžných pracovních pozic trvá nejvýše tři měsíce, na manažerských postech ale může být zkušební doba až šestiměsíční. A pozor – vedoucího z vás dělá i jeden jediný podřízený. Na druhou stranu může být zkušební doba i kratší než tři měsíce, když se na tom se zaměstnavatelem domluvíte. Nebo v případech, kdy jste uzavřeli pracovní poměr na dobu určitou – zkušební doba totiž nesmí přesáhnout polovinu smluvené délky pracovního poměru (např. při smlouvě na čtyři měsíce může trvat maximálně dva měsíce).

Povinnost

Zkušební doba není povinná, i když bývá opravdu běžnou součástí pracovní smlouvy. Nicméně pokud se na ní se zaměstnavatelem nedohodnete nejpozději v den nástupu do práce, už ji dodatečně sjednat nejde. Když za vámi tedy s dohodou o zkušební době přiběhne šéf až po týdnu v nové práci, je pozdě a má smůlu.

Dovolená

Nárok na dovolenou ve zkušební době nemáte – abyste ji vůbec mohli čerpat, musíte ve firmě odpracovat alespoň šedesát dnů. A když pracujete v dané firmě kratší dobu než rok, máte nárok jen na poměrnou část dovolené (dvanáctinu roční dovolené za každý odpracovaný měsíc). Přesto ale dovolenou i ve zkušebce získat můžete, když se na tom ovšem dokážete dohodnout se šéfem.

TIP: Zkušební doba se nesmí prodlužovat. Výjimkou je ale právě situace, kdy si během ní vezmete dovolenou. O tyto dny se pak prodlužuje. To samé platí, pokud nemůžete přijít do zaměstnání kvůli osobním překážkám v práci (např. návštěva u lékaře, svatba, pohřeb apod.).

Změna

Když v práci povýšíte na vedoucího, neznamená to, že vás zase čeká zkušebka. V takovém případě s vámi už zaměstnavatel nesmí sjednávat novou zkušební dobu. Jednoduše platí, že jste si ji jednou „odkroutili“ a tečka.

Benefity

Čerpání firemních výhod záleží na benevolenci zaměstnavatele. Některé firmy umožňují využívat benefity hned od nástupu do práce, jiné je uvolňují až po zkušební době. Nárok na ně nemáte, ale pokud vám je zaměstnavatel slibuje až po skončení zkušební doby, je dobré zanést to do pracovní smlouvy. Jinak byste se jich také nemuseli dočkat.

Vyhazov

Během zkušební doby můžete dostat padáka prakticky kdykoliv. Ale i tak vás v několika případech chrání zákon – vyhodit vás zaměstnavatel nemůže během prvních čtrnácti dnů pracovní neschopnosti (ten patnáctý už je to však zase legální). Pokud se vám to stane, musíte se proti zrušení pracovního poměru okamžitě ohradit a co nejdříve podat žalobu k soudu. Den po skončení zkušební doby už vás zaměstnavatel tak snadno propustit nemůže – v tu chvíli pro to musí mít vážný důvod (organizační, kázeňský apod.).