Společnosti, které prostřednictvím personálně poradenských firem hledají manuální pracovníky, k tomu obvykle využívají formát agenturního zaměstnávání. To znamená, že pro ně pracují lidé přidělení agenturou, která ale nadále zůstává jejich oficiálním zaměstnavatelem se vším, co k tomu patří. V poslední době však mnoho podniků upřednostňuje, aby tito pracovníci nastupovali rovnou do jejich kmene. Tento přístup, který se dříve využíval hlavně u kancelářských, manažerských nebo specializovaných rolí, se tak rozšiřuje i na pozice takzvaných modrých límečků, tedy dělníků nebo osob vykonávajících převážně ruční práci, například ve výrobě či logistice. Proč se tímto směrem vydává čím dál více společností a v čem je to pro ně výhodné?

randstad news
randstad news

rozhovor s Michaelou Vávrovou o náboru pracovníků do výroby a logistiky

Vyzpovídali jsme naši kolegyni Michaelu Vávrovou, která nám vysvětlila, proč tento trend nabírá na popularitě a komu se nejvíce vyplatí.

Je běžné, že firmy hledají prostřednictvím vaší pracovní agentury kmenové zaměstnance nejen na kancelářské a odborné pozice, ale také na dělnické a manuální práce?

Ano, zejména u pozic ve výrobě či logistice se jedná se o poměrně běžnou praxi. Tyto služby u nás využívá celá řada společností v rámci celé ČR, obsazujeme tak pozice operátorů, skladníků, manipulantů, CNC seřizovačů, nástrojařů, mechaniků, elektrotechniků, svářečů… Každý den tak do provozů našich klientů nastupují alespoň dva námi dodaní kandidáti.

Pro jaké firmy je tato služba vhodná? Jak poznám, zda se hodí právě pro nás?

Pokud hledáte stabilní a motivované zaměstnance, kteří mají zájem o dlouhodobou práci, pak je pro vás tato služba určitě vhodná. Bez ohledu na typ pozic, které obsazujete, nebo na jejich množství. Běžně ji u nás využívají klienti, kteří hledají jen pár lidí za rok, stejně jako firmy, které nabírají neustále. Ať už potřebujete jednoho kolegu na obsluhu CNC, nebo třeba dvacet skladníků pro novou logistickou halu, můžete nás oslovit. Dokážeme pro vás vždy vymyslet uspokojivé řešení. 

Jaké typy pozic takto nejčastěji obsazujete? Pro které role se vůbec nehodí?

Poradíme si se všemi typy pozic. Nejčastěji tak nabíráme operátory výroby, mechaniky, CNC seřizovače, skladníky, manipulanty, elektromechaniky, ale i mnohé další. Určitě se nedá říci, že by se pro nějaké role tato služba vyloženě nehodila. Spíše je potřeba vzít v úvahu, jak funguje provoz vaší firmy. Pokud má například vaše společnost velké výkyvy v potřebě pracovní síly, využívá brigádníky a podobně, vyplatí se vám spíše sáhnout po agenturních pracovnících, kteří umožňují mnohem větší flexibilitu. V takovém případě pak pro vás zastřešíme nejen nábor, ale také velké množství administrativy, komunikaci s úřady a další věci. Jestliže ale hledáte stálé lidi, kteří s vámi zůstanou dlouhodobě, vyplatí se vám uvažovat o náboru do kmene. 

Man in elevator between distrubtion center racks.
Man in elevator between distrubtion center racks.

Kde čerpáte kandidáty?

Snažíme se vždy vycházet ze znalostí lokálního trhu a oslovit místní kandidáty. Jsme ale schopni realizovat i projekty náboru zahraničních pracovníků s nejrůznějšími kvalifikacemi.

Co si vaši klienti nejvíc na této službě pochvalují? V čem spočívají největší výhody?

Klienti nejvíce oceňují naši flexibilitu, znalost lokálního trhu, zkušené konzultanty a silný partnerský vztah, který s nimi mají. Dále si chválí kvalitu výběru kandidátů a rychlost. Právě to je velkou výhodou této služby. Lidé, kteří mají zájem o stabilní práci, preferují nástup do kmene. Když mají možnost podepsat smlouvu přímo s firmou, pro kterou budou pracovat, snadněji a rychleji se nechají přesvědčit. A to je výhra i pro jejich budoucího zaměstnavatele, který tak rychleji získá loajálního a motivovaného zaměstnance.

Jak taková spolupráce s vaší agenturou probíhá? Kolik nás bude tato služba stát?

Na začátku si s vámi vyspecifikujeme požadavky na hledané kandidáty a společně projednáme podmínky, které umíme nastavit opravdu variabilně. Následně vás propojíme s vaším konzultantem a zahájíme nábor. Pomůžeme vám zorganizovat pohovory či testovací dny a zastřešíme komunikaci s uchazeči o práci. Všechny aktivity průběžně vyhodnocujeme. Důležitým vodítkem je pro nás samozřejmě pravidelná zpětná vazba od vás. Podmínky spolupráce připravujeme vždy individuálně dle konkrétního typu pozice a požadovaného objemu zaměstnanců. Za  kandidáty, které vám dodáme, ručíme systémem garancí. Pokud vás zajímá více detailů, nebojte se nám ozvat. Rádi pro vás připravíme nezávaznou nabídku.

324.jpg
324.jpg

Proč bychom měli spolupracovat právě s Randstad?

V oblasti personálních služeb patří Randstad mezi špičky na našem i na světovém trhu. Už to je určitě garancí kvality. Ale abych byla konkrétnější, ráda bych zmínila, že při spolupráci klademe stejný důraz na spokojenost našeho klienta i jeho budoucího zaměstnance. Dodáme vám tak lidi, kteří se pro vás opravdu hodí a mají zájem u vás pracovat. Výhodou je také to, že operujeme na lokálním trhu, kde máme tým zkušených a velmi flexibilních konzultantů, kteří dobře rozumí své práci.

Zajímá nás více informací. Možná bychom se rádi s někým i nezávazně setkali. Kam se můžeme obrátit? 

Můžete kontaktovat přímo mě. Napište mi na e-mail michaela.vavrova@randstad.cz nebo mi zavolejte na číslo +420 705 866 690. Ráda vám zodpovím všechny vaše dotazy. Záleží jen na vás, zda se budete chtít spojit telefonicky, online nebo sejít osobně. Jsem tu pro vás.

rozhovor s Michaelou Vávrovou
Michaela Vávrová
Michaela Vávrová

Michaela Vávrová

key account manager

Michaela v Randstad začínala na pozici konzultanta. Postupně se vypracovala do funkce Branch Managera, v rámci které několik let zastřešovala Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Měla na starosti obsazování pozic do výroby a agenturní zaměstnávání. Momentálně se věnuje rozvoji obchodních příležitostí.