Chcete získávat zaměstnance digitální cestou? Pak se neobejdete bez kvalitní a výborně fungující technologie. Běžné platformy pro online volání vám mohou přechodně posloužit, pokud to ale s virtuálními nábory myslíte vážně, rozhodně si s nimi nevystačíte.

991.jpg
991.jpg

V Randstadu jsme s použitím pokročilých online nástrojů koketovali už dlouho před pandemií. Ta vše nakonec jen urychlila. Digitální platforma VIDA, kterou jsme do té doby jen zkoušeli, se najednou stala volbou číslo jedna. Plně nám nahrazuje osobní komunikaci i schůzky a zvládneme díky ní veškeré kroky výběrového řízení snadno a pohodlně online.

VIDA v praxi

online výběrové řízení na pozici Office Support

Virtuální technologie VIDA zvládá screening, pohovory i testování uchazečů. Umožňuje také efektivní spolupráci a sdílení informací mezi klienty, kandidáty a konzultanty. Podívejte se, jak nám pomohla při hledání vhodného člověka na pozici Office Support pro našeho klienta v Praze. 

VIDA se ukázala jako nepostradatelná hned při úvodním předvýběru z velkého množství kandidátů. Během chvíle jsme díky ní oslovili úplně všechny zájemce, kteří zareagovali na inzerát. To by nám za běžných okolností zabralo až čtvrt hodiny na každou osobu. S VIDOU jsme vše vyřídili najednou za pár minut. Neztratili jsme zbytečně ani vteřinu drahocenného času a zároveň měli stoprocentní jistotu, že jsme neminuli žádného zajímavého kandidáta. Následné plánování termínu pohovorů už VIDA automaticky zařídila sama.

Na virtuální schůzku jsme nakonec pozvali 41 kandidátů. Poskytli jsme jim video s informacemi o pozici a požádali je o zodpovězení několika dotazů o sobě, svých zkušenostech, dostupnosti a časových možnostech. Odpovědi nám v požadovaném termínu tří dnů poskytlo 27 uchazečů. Z nich jsme pak několik vybraných lidí prezentovali klientce a ta se následně rozhodla 7 z nich pozvat k osobnímu pohovoru. Žádný z těchto úkonů nevyžadoval psaní zpráv ani volání. VIDA klientce i kandidátům zaslala veškeré pozvánky automaticky do e-mailu.

Zhodnocení 27 kandidátů by u klasického výběrového řízení trvalo nejméně 4,5 hodiny a následná komunikace s nimi by celý proces ještě více prodloužila. Příprava, rozeslání pozvánky, posouzení a sdílení videí ve VIDA nezabralo dohromady ani hodinu a půl. Zájemci, kteří se dostali do finálního kola, byli navíc mnohem relevantnější a lépe odpovídali požadavkům i po osobnostní stránce. Klientka se díky tomu snáze rozhodovala a rychleji vybrala toho nejlepšího.

Zajímá vás více informací o tom, jak online technologie VIDA funguje? Chcete si virtuální výběrové řízení vyzkoušet v praxi? Ozvěte se nám!

největší výhody online náborů s Randstad VIDA

  • šetří čas a náklady
  • významně urychluje výběrové řízení
  • usnadňuje nalezení a předvýběr odpovídajících kandidátů
  • umožňuje lépe poznat a ověřit schopnosti uchazečů bez nutnosti se potkat
  • umožňuje snadnou spolupráci v rámci náborového týmu
  • nabízí optimalizovanou cestu výběrovým procesem s informacemi kdykoliv k dispozici všem zúčastněným stranám
  • kandidáti absolvují pohovor v čase, který jim vyhovuje
  • videozáznam pohovoru je možné kdykoliv shlédnout a ohodnotit
  • využití nástroje VIDA zvyšuje spokojenost angažovanost kandidátů 
  • funguje na PC, notebooku i v mobilní verzi v českém i anglickém jazyce