Jak odpovídat na záludné otázky při pracovním pohovoru

Úvodem

Pokud jste už někdy byli na osobním pohovoru k nové práci, nejspíš jste to zažili. Některé otázky byly přinejmenším zvláštní. Třeba jakým zvířetem byste chtěli být nebo jaká je vaše oblíbená filmová nebo knižní postava. Ať už ale dostanete na pracovním pohovoru jakoukoliv otázku, důležité je zachovat chladnou hlavu, zhluboka se nadechnout, a teprve pak přijít s odpovědí. Ale ne ledajakou – cílem odpovědi je vždy ukázat, že dokážete čelit výzvám a nenecháte se zastrašit.

Co čekat

Ostatně personalisté – navzdory tomu, že se to tak může jevit – nechtějí při pracovním pohovoru uchazeče nachytat nebo dostat do úzkých. Jen vás jednoduše chtějí co nejvíce poznat a zjistit, zda umíte reagovat na neznámé situace. Pak si o vás mohou vytvořit lepší obrázek.

Takže když je řeč třeba o zmíněném filmovém nebo knižním hrdinovi, vyberte si takového, kterého se vám podaří spojit s vašimi dobrými povahovými rysy, vaším přístupem k práci či nasazením. Podobné paralely můžete najít i v jiných překvapivých otázkách.

TIP: Při svých odpovědích mějte na paměti, že se ucházíte o určitou pozici a úkolem personalisty je zjistit, zda se na ni hodíte. Vaše odpověď by se tedy měla vztahovat právě k ní.

U naprosté většiny otázek je podstatné nejen to, co odpovíte, ale i to, jak k odpovědi přistoupíte a na co se v ní zaměříte. Naprosto klíčová je přirozenost. Nabízíme vám pár tipů, jak reagovat na některé otázky mířící přímo na tělo.

Pracovní pohovor

otázky a odpovědi

Jak byste charakterizoval sám sebe? 

Vynechte osobní záliby a stranou nechte i rodinnou historii. Místo toho zmiňte především své dosavadní zkušenosti a vlastnosti, které mají co nejvíce společného s prací, kterou chcete získat.

Proč chcete pracovat u nás? 

Pokud jste nepodcenili poctivou přípravu a našli jste si co nejvíce informací o firmě (pomohou web společnosti i „strýček Google“), udělali jste dobře. Pak vám právě tato otázka dá velkou šanci vyniknout.

Co je vaší silnou stránkou? 

Mnoho lidí se ostýchá, když se má pochválit. A někteří se zase nebojí ničeho a rovnou vypálí, že jsou skvělí ve všem. Vyplatí se zdravé sebevědomí i trocha zdrženlivosti – začněte proto tím, že uvedete své dobré vlastnosti a schopnosti vhodné pro pozici, na níž se hlásíte. Třeba asistentka by měla mít pořádek v papírech, dobře komunikovat, organizovat čas a mít přehled o prioritách v rámci zadaných úkolů.

A co byste naopak potřebovali zlepšit? 

Nikdo vám neuvěří, že nic. Tak to ani nezkoušejte. Na druhou stranu nemusíte sypat z rukávu jednu slabinu za druhou. Na pohovoru vás nikdo nemučí, takže nemusíte prozrazovat vše. Chytrou odpovědí je zmínit vlastnost, která může být zároveň i pozitivní – třeba zaměření na detaily, pečlivost v dlouhodobém plánování nebo třeba upřímnost.

Jaké si představujete finanční ohodnocení? 

To je klíčový okamžik každého pohovoru. Vždy si však na tuto otázku počkejte, o penězích by měl hovořit jako první zaměstnavatel, ne uchazeč o práci. Jakmile dotaz padne, uveďte ideálně svou představu jak o optimální, tak i o minimální výši platu. Nezapomeňte, že se bavíte o hrubé mzdě, ne o čistém příjmu. Abyste pak nebyli překvapeni.

Osobní pohovor je jako šachová partie, ve které byste měli mít pod kontrolou každý svůj tah. Buďte si přitom jistí, že personalisti na vás připravení jsou. Proto ani vy nikdy svou přípravu na pracovní pohovor nepodceňujte.

Pravidla jak psát životopis

  • buďte struční, životopis by neměl být příliš dlouhý (ideálně 1-2 strany)
  • měl by být napsaný na počítači, nikoliv rukou
  • nesmí obsahovat chyby (gramatické ani věcné)
  • měl by vyzdvihnout to podstatné pro danou pozici
  • v životopise se neuvádí vaše platové očekávání, to se řeší až při osobním setkání
  • měl by být přehledný a rozdělený do tematických částí a relevantní pozici, o kterou se zajímáte
  • není potřeba uvádět osobní údaje jako je datum narození, rodinný stav, děti atd.

Na co se zaměstnavatel soustředí

Personalisté obvykle hledají informace, které potvrdí, že se pro danou práci hodíte. Obsah vašeho CV by proto měl vždy odpovídat pozici, o kterou se ucházíte. A jaké informace rozhodně nevynechat?

Základní informace

Může se to zdát jako naprostá samozřejmost, ale divili byste se, kolik zajímavých životopisů zůstane bez odezvy jen proto, že v nich chybí to nejdůležitější: kontaktní údaje.

Přestože zkušení personalisté dokáží zdatně číst mezi řádky, věštecké vlohy či možnost vyhlásit celostátní pátrání většinou nemají, takže CV bez kontaktů automaticky končí na jednom jediném možném místě, v odpadkovém koši.

Vždy proto uveďte na začátek jméno a příjmení, telefonní číslo a e-mailovou adresu. Vyplatí se do strukturovaného životopisu vložit také aktuální fotografii. Naopak není nutné vypisovat osobní údaje jako je datum narození, rodinný stav nebo počet dětí.

Pracovní zkušenosti

Zaměstnavatel ve strukturovaném životopise většinou hledá ty nejaktuálnější zkušenosti a nejvíce ho zajímá poslední zaměstnání nebo pozice související s prací, o kterou se ucházíte. Věnujte proto těmto informacím zvýšenou pozornost. Vždy uveďte název společnosti i pozice, v několika odrážkách jasně definujte vaše hlavní zodpovědnosti a pracovní náplň. Zaměstnání nebo stáže, které nijak nesouvisí s pozicí, o kterou se ucházíte, můžete uvést až jako poznámku pod čarou nebo vůbec.

Vzdělání

Jako první se v životopise uvádí nejvyšší dosažené vzdělání, nevynechejte ani informaci o začátku a konci studia nebo datum předpokládaného ukončení a oficiální název školy spolu s vystudovaným oborem či zaměřením. Pokud se pyšníte vysokoškolským titulem, určitě nemusíte zaměstnavateli vysvětlovat, že jste předtím vystudovali základní školu.

Jazykové znalosti

Informace o jazykových znalostech nabývají v CV na stále větší důležitosti. Pokud se jimi můžete pochlubit, nenechte je rozhodně zapadnout. Seznam jazyků, kterými hovoříte, můžete klidně uvést hned v úvodu v základních informacích o vás.

Sepište je přehledně v bodech a nejlépe rovnou ohodnoťte i jejich úroveň, aby si zaměstnavatel mohl udělat představu, jak jste na tom. Neopomeňte zmínit získané certifikáty, státní zkoušky a zahraniční zkušenosti.

Znalosti práce na počítači

V této sekci vypište všechny počítačové programy, se kterými umíte pracovat. Pokud se ucházíte o pozici programátora, asi je zbytečné vyzdvihovat, že ovládáte Word a Excel, jestliže ovšem míříte na místo asistenta ředitele, může právě tato informace být klíčová.

Řidičský průkaz

Na některých pozicích je cestování autem nezbytnou součástí běžného pracovního dne, na jiných vaše schopnost řídit nemusí být nutností, ale výhodou, přestože o tom v pracovním inzerátu nepadla zmínka. Pokud vlastníte řidičský průkaz, nezapomeňte to proto uvést, a to i včetně názvu jeho skupiny.

Ostatní dovednosti a zájmy

I na tyto položky padne zrak náborářů často. Možná nemáte tolik zkušeností, ale to, co jste vystudovali, vaše zájmy nebo dovednosti jim mohou napovědět, že byste se na danou pozici dobře hodili a máte k ní předpoklady. Uveďte zde vaše další specifické znalosti a dovednosti jako je např. psaní všemi deseti prsty. Můžete zmínit i vaše koníčky nebo jakékoliv činnosti, nejlépe takové, které mají souvislost s danou pozicí.