Česká pobočka personální agentury Randstad a humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi ADRA navázaly spolupráci na projektu, který má pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Kromě toho, že Randstad těmto lidem aktivně nabízí uplatnění na trhu práce, nově věnuje za každé zprostředkované zaměstnání pro Ukrajince finanční obnos organizaci ADRA. Ta ho využije na projekty dlouhodobého charakteru, například v oblasti psychosociální péče.

adra
adra

Cílem spolupráce společností Randstad a organizace ADRA je pomoci ukrajinským uprchlíkům začlenit se do české společnosti. Kromě aktivní nabídky pracovního uplatnění pro utečence, tak Randstad nově přispěje celý svůj zisk ze zprostředkování každého zaměstnání pro Ukrajince na projekty ADRA.

quote icon

Hledání práce pro lidi je to, co v Randstadu umíme nejlépe. Naše zkušenosti chceme uplatnit i v oblasti podpory ukrajinských občanů, kteří našli útočiště v České republice. Představenstvo společnosti Randstad tak rozhodlo o spuštění programu pomoci, v rámci kterého zajistíme ukrajinským uprchlíkům práci, a zároveň přispějeme na projekty organizace ADRA, které jim pomohou v začlenění do české společnosti.

Jacek Kowalak
generální ředitel, Randstad Česká republika

Asociace ADRA plánuje finanční dary získané díky spolupráci s Randstadem využít na projekty podporující bezprostřední pomoc uprchlíkům na území Česka. Konkrétně peníze poputují na psychosociální péči či mimoškolní aktivity pro děti.

quote icon

Na mnoha místech v rámci České republiky se denně setkáváme s tisícovkami lidí přicházejícími z Ukrajiny. Právě pracovní uplatnění a z toho vycházející finanční zajištění vnímáme v rámci dlouhodobé humanitární práce a pomoci jako nezbytnou součást začlenění do společnosti. Motto organizace ADRA zní: Propojujeme ty, kteří pomáhat chtějí, s těmi, kteří pomoc potřebují. Přesně toto se děje i v propojování příchozích z Ukrajiny se společností Randstad. Jsme za to velice rádi.

Mgr. Renáta Chlebková
fundraiser společnosti ADRA ČR

Společnost Randstad pracuje na plánech pomoci uprchlíkům z Ukrajiny od počátku válečného konfliktu. Na začátku března na svém webu spustila speciální microsite, která pomáhá uprchlíkům při hledání zaměstnání. Stránka, která je dostupná pod doménami www.praceukrajincum.cz a www.praceproukrajince.cz, nabízí pracovní pozice z mnoha oborů i personalizované poradenství. Ukrajincům ulehčí také orientaci v problematice získávání víz, pojištění či pobytového oprávnění. Celý web je v ukrajinském jazyce.

O společnosti Randstad:

Randstad je globálním lídrem v segmentu HR služeb a specializuje se na řešení v oblasti flexibility práce a poskytování personálně poradenských služeb. Podporujeme lidi a společnosti v dosažení jejich skutečného potenciálu. Věříme, že nejlépe se toho dá dosáhnout spojením lidského přístupu s využitím nejmodernějších technologií. Naše portfolio služeb zahrnuje klasické agenturní zaměstnávání a vyhledávání pracovníků na hlavní pracovní poměr, in-house řešení, executive search a komplexní řešení v oblasti HR. V roce 2021 jsme pomohli téměř dvěma milionům uchazečů najít smysluplné zaměstnání u našich 235 000 klientů. Dále jsme vyškolili více než 450 000 lidí. Randstad využívá data a technologie, aby poskytl správná řešení ve správný okamžik, naši konzultanti na téměř 5 000 místech v 38 zemích věnují talentům a klientům osobní přístup. Právě tato kombinace Tech a Data činí naši nabídku jedinečnou. V roce 2021 měl Randstad v průměru 39 530 vlastních zaměstnanců a vygeneroval příjmy v hodnotě 24,6 miliard eur. Randstad N.V. byl založen v roce 1960, se sídlem v Diemen (Nizozemí) a je kótován na NYSE Euronext Amsterdam. Pro více informací navštivte www.randstad.com. Randstad je dvojka na českém trhu, v České republice má 170 konzultantů a poskytuje služby v oblasti agenturního zaměstnávání, procesního řízení lidských zdrojů a vyhledávání lidí na stálé úvazky klientům prostřednictvím 21 pracovišť. Více informací na www.randstad.cz.