Hledali jste během pandemie práci nebo se k tomu teď chystáte? Pokud jste se v poslední době zúčastnili nějakého výběrového řízení, jistě jste oproti minulosti zaznamenali změny. I u nás v Randstadu teď schůzky s kandidáty organizujeme jinak než dříve. Pokud vás pozveme na pohovor, málokdy to znamená, že někam musíte cestovat. Když vás chceme představit vašemu potenciálnímu zaměstnavateli, na osobní setkání také nečekáme. Vše, co je možné, se nyní odehrává online. To znamená bezpečně, rychle a pohodlně pro všechny zúčastněné.

279.jpg
279.jpg

Nyní nezáleží na tom, jestli se právě nacházíte na druhé straně republiky nebo váš budoucí nadřízený zrovna pracuje z domova. S technologií VIDA, kterou teď pro nábory využíváme, dokážeme zvládnout celý proces na dálku a navíc v mnohem kratším čase než kdykoliv dříve. Náš nový virtuální pomocník není pouze vylepšenou verzí programů na internetová volání, ale nabídne vám toho mnohem více.

Jak probíhají online pohovory s VIDA

Pomocí digitálního nástroje VIDA se můžete virtuálně, ale zároveň velmi osobním způsobem představit potenciálnímu zaměstnavateli a zjistit bližší informace o nové firmě a pozici. Spustíte ho snadno nejen na počítači, ale vystačíte si pohodlně i s chytrým telefonem. Použití online platformy je snadné a intuitivní, VIDA vás celým výběrovým řízením povede. 

Pohovor probíhá pomocí videa, audia nebo psanou formou. Můžete ho absolvovat v jakoukoliv denní či noční hodinu, kterou si zvolíte. Otázky najdete přehledně připravené ve virtuálním prostoru a záleží jen na vás, kdy je zodpovíte. Vaše odpovědi si pak snadno zobrazí jak vaše kontaktní osoba v Randstadu, tak přímo zaměstnavatel. Kromě dotazníku vám nasdílíme i prezentaci, ve které vám podrobně představíme novou společnost a pozici, o kterou se ucházíte. 

VIDA vám ušetří čas a nervy nejen před a během samotného pohovoru, ale i po něm. Už žádné nekonečné čekání na telefonát či zprávu o tom, zda jste ve výběrovém řízení uspěli. Výsledky si zobrazíte sami snadno online a v případě postupu do dalšího kola si rovnou z automatického kalendáře vyberete vyhovující termín.

VIDA odhalí ideálního zaměstnavatele

Když jsme program VIDA začali aktivně využívat, často jsme se setkávali s obavami, zda dokáže plně nahradit schůzku tváří v tvář a dovolí účastníkům poznat se stejně dobře jako při osobním pohovoru. Tyto pochyby se obvykle velmi rychle rozptýlily, když si ho naši kandidáti i zaměstnavatelé vyzkoušeli v praxi. 

Ve skutečnosti totiž VIDA umí přímý kontakt nejen zastoupit, ale často ho i předčí a dovolí oběma stranám lépe a hlouběji pochopit, zda by jim to spolu opravdu klapalo. Nabízí totiž k využití celou řadu specializovaných testů, které nám pomohou zjistit, zda vám kultura dané firmy i přístup budoucího nadřízeného opravdu sedne.

Máte již domluvený termín vašeho online pohovoru? Pak se podívejte na několik užitečných tipů, jak ho co nejlépe zvládnout. Pokud se do hledání nové práce teprve pouštíte, doufáme, že se na některé z našich virtuálních schůzek brzy uvidíme i s vámi!